V spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom bola v obci zriadená nabíjacia stanica pre elektro bicykle, ktorá sa nachádza na parkovisku vedľa reštaurácie Coffee shopa. Prístroj pracuje na princípe zásuvných káblov určených na nabíjanie jednotlivých typov batérií elektro-bicyklov s napätím 36V. Bezpečnosť pri manipulácii s nabíjacími káblami pri nabíjaní je zaručená vďaka nízkonapäťového výkonu max 42V vrátane. Nabíjacia stanica je vybavená vstavanými nabíjačkami s výstupným prúdom 3A, ktorý je bezpečný pre akýkoľvek typ lítiových batérií e-bicyklov.

Nabíjacie káble sú uschované v skrinke, ktorá je súčasťou informačnej tabule, kľúče od skrinky sa nachádzajú v reštaurácii Coffee shopa v čase otváracích hodín reštaurácie. V pracovné dni je možné vyzdvihnúť kľúče aj na Obecnom úrade, nakoľko reštaurácia je otvorená až od 15.00 hod.

Inštalovaním nabíjacej stanice sa obec Limbach stala súčasťou siete nabíjacích staníc v Bratislavskom kraji a nadväzuje na jednu z kľúčových oblastí cestovného ruchu a tou je cyklistika, ktorá je v rámci rekreačných aktivít rozvíjaná Bratislavským samosprávnym krajom prioritne.

powerst